Wat komt er aan?

Meer...

Twitter icon

Tweets van Wim

Loading..

By A Web Design

We hebben 9 gasten online
Artikelen bekeken hits : 953515

Inschrijven nieuwsbrief

Klik om in te schrijven


Code: catchmerefresh

Inloggen



Home
Thema uitzending EO Door de wereld

HOE DENKEN CHRISTENEN OVER DE HEL?

Het bestaan van de hel en de vraag of mensen daar nog een boodschap aan hebben staat centraal in een speciale thema-uitzending van het EO-programma 'Door de Wereld' met o.a. Wim Hoogendijk.

Aanleiding is de discussie over de vraag of mensen voor altijd gestraft worden in een eeuwigdurende hel of dat mensen ook na de dood nog een tweede kans krijgen. De Amerikaanse auteur Rob Bell zegt dat de liefde van God zo groot is, dat we dat niet op voorhand kunnen uitsluiten.

Bovendien is Bell bang dat teveel geloof in de hel afleidt van het leven hier. Bell: "Het lijkt haast een regel dat mensen die het meest bezorgd zijn dat mensen na hun dood in de hel belanden, minder bezorgd zijn over de hellen op aarde, terwijl de mensen die zich het drukst maken over de huidige hellen op aarde, het minst verontrust zijn over een hel na de dood."

Andries Knevel gaat het debat aan met Mariska Orban, de hoofdredacteur van het Katholiek Nieuwsblad, theologiedocent Almatine Leene en voorganger Wim Hoogendijk.

Bekijk hier de uitzending van zaterdag 21 april

Het debat ging nog even door op internet:

 
Luister online: Dié God bestaat niet

In de onderwerpen van onze voorjaarsreeks Bijbelstudies herken je thema’s uit het mooie boek van de Amerikaan Rob Bell; Love wins. 
De Nederlandse vertaling is sinds maart 2012 op de markt. De inhoud van de studies zou je een vervolg op Bell kunnen noemen.

Op 30 maart is Wim Hoogendijk ingegaan op het thema Die God bestaat niet:

Welke Jezus geloof je in? 
Veel van wat je gelooft over Jezus en God is meer gebaseerd op je opvoeding en de cultuur waarin je bent opgegroeid, dan op een reëel beeld van de Joodse Jezus uit het Israël van de eerste eeuw van onze jaartelling.

Ken je ook mensen die het christelijk geloof vaarwel hebben gezegd?

Misschien zijn ze vastgelopen op een bepaalde presentatie van Jezus en het christelijk geloof? Misschien dat het vaarwel zeggen van ‘die God’ wel een teken is van geestelijke gezondheid.

Luister voor antwoorden op deze prikkelende vragen.

 
<< Start < Vorige 1 2 3 4 5 Volgende > Einde >>

Pagina 1 van 5